GÜNDEM

Suikastın Arkasında FETÖ Varmış

Rusya Büyük Elçisi uğradığı suikast sonucu hayatını kaybetmişti. Geçtiğimiz günlerde meydana gelen olayda katıldığı bir sergide konuşmak için kürsüye çıktığı sırada, sırtından vurularak öldürülen Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov, suikastını kimin yaptığı araştırılıyor.

Ankara Esenboğa Havalimanı’nda yapılan cenaze töreninin ardından Karlov’un cenazesi Rusya’ya uğurlandı. Andrey Karlov yarın Rusya’da yapılacak törenle son yolculuğuna uğurlanacak. Bu arada büyükelçiyi vuran zanlı şıkıştığı binada vurularak öldürülmüştü. Kimliği açıklanan zanlının Aydın Söke doğumlu 22 yaşındaki Mevlüt Mert Altıntaş olduğu öğrenildi. Çevikkuvet polisi olarak Diyarbakır’da 2,5 yıl görev yapan Altıntaş’ın kimlerle bağlantısının olduğu araştırılıyordu. Büyük bir yankı uyandıran suikast, dünyayı yasa boğdu. Rusya’nın teklifi üzerine soruşturmayı beraber yürütmeyi kabul etti Türkiye. 12 kişilik Rusya heyeti dün Türkiye’ye gelmiş ve Zanlı polis memuru Mevlüt Altıntaş’ın otopsisine katıldıktan sonra suikastın düzenlendiği sanat merkezine gitmişlerdi. Zanlı polis memuru Mevlüt Altıntaş’ın ailesi ve şüpheli 6 kişi göz altına alındı. Altıntaşın daha önce FETÖ soruşturması dahilinde sorgulandığı ancak yeter delilsizliğinden serbest kaldığı açıklanmıştı. Bu akşam saatlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada Zanlı polis memuru Mevlüt Altıntaş’ın arkasında FETÖ’nün olduğunun belirlendiğini ifade etti. Suikastin gerçekleştiği ve zanlının sıkıştığı yerde vurularak öldürülmesinin ardından en çok merak edilen konulardan biri de Zanlının canlı yakalanın yakalanamamasıydı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bu soruya karşılık da, zanlının vurulduğu sırada elini cebine götürmesi canlı bomba olabilir korkusu yarattığı için, öldürülmüştür diye ifade etti.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Deniz Aslan

26 yaşındayım, Gastronomi mezunuyum, kitap okumayı ve yazmayı çok seviyorum. Hayatpedi.com'un tarafsız ve özgün habercilik ilkesine sadık kalarak gündem haberleri ve çeşitli kategorilerde gece vardiyasında haberler yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı