MAGAZİN

Sümeyye Erdoğan ve Selçuk Bayraktar’ın Düğünü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan ve İş adamı Selçuk Bayraktar’ın nikahı 14 Mayıs saat 16:15’te kıyıldı.

Nikah Küçükçakmece Yahya Kemal Beyatlı kültür merkezinde yapıldı. Nikaha yurt dışı ve yurt içinden yaklaşık 6 bin davetli katıldı. Sümeyye Erdoğan ve Selçuk Bayraktar’ın nikah şahitleri Başbakan Ahmet Davutoğlu ve 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül oldu. Nikahı ise İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş yaptı.

Nikahın kıyıldığı salona Sümeyye Erdoğan ve Selçuk Bayraktar, Cem Karaca’nın “bu son olsun” şarkısı eşliğinde giriş yaptı. Nikah kıyılmadan önce gelin ve damat’ın hayatları kısa bir film olarak salondaki konuklara izletirildi. Sümeyye Erdoğan’ın at biniciliği yaptığı ve keman çalmaya ilgisi olduğu bu kısacık filmde öğrenildi.

Nikaha gelen konukları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan ve kardeşi Mustafa Erdoğan karşıladı. Nikaha Abdullah Gül, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, Meclis Başkanı İsmail Kahraman, Pakistan Başbakanı Navaz Şerif gibi birçok kişi katıldı.

Geline nikah cüzdanını 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül verdi.

Erdoğanın ailesi Huber Köşkünden helikopterle nikahın yapılacağı yere geldiler.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Deniz Aslan

26 yaşındayım, Gastronomi mezunuyum, kitap okumayı ve yazmayı çok seviyorum. Hayatpedi.com'un tarafsız ve özgün habercilik ilkesine sadık kalarak gündem haberleri ve çeşitli kategorilerde gece vardiyasında haberler yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı