GÜNDEM

Suriyelilere Vatandaşlık Verilecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyib Erdoğan, Şanlıurfa’da açılış için düzenlenen bir törende yaptığı konuşmada tüm Türkiye’yi ilgilendirecek Suriyelilere vatandaşlık verme sinyalini verdi.

Suriyeliler vatandaşlık müjdesi

Erdoğan, bir açılış töreninde yaptığı konuşmada Irak ve Suriyeliler için müjdeli haberi verdi. Törene katılan bir çok yurttaşa seslenen Cumhurbaşkanı, Suriyelilerin çok fazla yer aldığı Şanlıurfa ilinde mültecilere vatandaşlık verme konusunda yeşil ışık yaktı. Türkiye’ye faydalı olabilecek Suriyelilerin olduğunu söyleyen Erdoğan, “Mühendisler var, doktorlar var. Bunlardan istifade edelim.” Sözlerini kullandı. Suriyelilerin kaçak olarak sigortasız çalıştırılmasına tepki gösterecek bir mesaj veren Cumhurbaşkanı, sağda solda kaçak çalışmaları yerine vatandaş olarak çalışmalarını istedi. Erdoğan ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun bu konuda adım atmaya hazır olduğunu duyurdu.

Şanlıurfa’da konuşan Erdoğan, geçtiğimiz Perşembe günü İzmir’de gerçekleşen bombalı saldırıya ilişkin konuştu. Terör örgütlerini kastederek adı ne olursa olsun başka devletler tarafından kullanılarak dayanma gücümüzü kırdıklarını kasteden Erdoğan, bağımsız bir ülke olarak kalmamızı değil terörden başını kaldıramayan bir ülke istediklerini açıkladı. Erdoğan terör örgütlerinin beslenerek ihanet nçbetini devraldıklarını söyledi. Silahlandırılıp güçlendirilerek Türkiye üzerine tekrar yönlendirildiklerini savunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, DEAŞ’ın bıraktığı yerden FETÖ, onunda başka bir örgüte devrederek ihanet nöbetini devraldıklarını söyledi. Bunları kimsenin inkar edemeyeceğini de ekledi.

Örgütlerin arkasında farklı güçler

Erdoğan terör örgütlerinin arkasında olan gizli devletlere seslenerek, yiğitçe ortaya çıkıp mücadele edemeyenlerin örgütlerin arkalarına saklanarak bizi yola getirmek istedikleri mesajını verdi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Deniz Aslan

26 yaşındayım, Gastronomi mezunuyum, kitap okumayı ve yazmayı çok seviyorum. Hayatpedi.com'un tarafsız ve özgün habercilik ilkesine sadık kalarak gündem haberleri ve çeşitli kategorilerde gece vardiyasında haberler yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı