SPOR

Trabzonspor Yarın Yeni Stadına Kavuşuyor

Trabzonspor’un yeni stadı “Trabzon Akyazı Stadyumu” yarın (18 aralık 2016)’da başbakan Binali Yıldırım ve Recep Tayyip Erdoğan’nın eşliğiyle açılacak. Stadyumun yarın ki açılışında gündemin Kayseri’de ki patlama olacağı ve tüm halkın yasta olacağı şüphesiz biliniyor. Trabzonspor’un yeni stadının açılış töreni saat 18:30 da yapılacak.

Açılış töreninin anonsu bir çok TV kanalında yapılarak, halk açılışa çağrıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın hem İstanbul Beşiktaş saldırısı hem de Kayseri saldırısı hakkında önemli açıklama yapacakları bekleniyor.

Stadyum açılışı henüz iptal değil

Stadyumun açılışıyla ilgili herhangi bir plan değişikliğinden henüz söz edilmedi. Kayseri’de ki patlamada şehit olanlara saygı amaçlı stadyum açılışının ertelenmesi gerektiğini düşünen bir kesim taraftarın bekleyişi sürüyor. Stadyumun çevresindeki güvenlik önlemleri 2 katına çıkarılacak.
Geçtiğimiz günlerde Beşiktaş saldırısından sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan seferberlik çağrısı yapmıştı. Seferberlik çağrısına Twitter gibi sosyal medya mecralarında birçok kişi eleştirmiş birçok kişi de destek vermişti. Twitter’da açılan dikkat çekici taglardan biri de “idam” isimli tag’dı.

Trabzonspor’un derbi karşılaşması yapacağı Fenerbahçe’yle olan maçının ise Avni Aker stadında oynanacağının sinyali verildi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı