GÜNDEM

TV10 Kanalının Kapatılışı Protesto Edildi

TV10 Kanalı geçtiğimiz günlerde birçok kanalla birlikte kapatılmış ve bir daha açılmamıştı. TV10 için halktan bir kısım izleyici imza kampanyası başlattıklarını duyurdu.

15 Temmuz Darbe girişiminin ardından alınan 6 aylık OHAL kararının bir çok şeye zarar vermesi gibi basına da zarar vermişti. Alevilerin kültürlerini, yaşamlarını ve haklarını konu alan TV10 kanalı, kapatılan 100’lerce kanaldan biriydi.

TV10 kanalının kapatılması bugün Galatasaray Meydanı’nda protesto edilerek, sloganlar atıldı.

“Alevilerin Sesi Susturulamaz”

Kanalın kapatılmasını protesto etmek için toplanan gruba, TV10 kanal ekibinden bazı kişilerde katılmıştı. Katılanlar arasından program yapımcısı ve sunucu söz alarak kanallarının bir aydır kapatılmasını kınadı ve herhangi bir somut bir delilin olmayarak, kanalın kapatılmış olmasını dile getirdi. Kanalın kapatılmasını kınayan halkta “Alevilerin Sesi Susturulamaz” sloganları attı.

Hubyar Sultan Alevi Kültür Derneği Genel Başkanı Ali Deniz de, Alevilerin sorunlarını ana akım medyanın değil sadece TV10’un gösterdiğini kaydetti. Alevilerin sesi olan kanalın, açılması için Avrupa ve Türkiye’deki Alevi dernekleri olarak imza kampanyası başlattıklarını söyleyen Deniz, “Kampanyanın ardından imzaları Başbakanlığa vereceğiz” dedi.

Eylem, İstanbullu sanatçıların söylediği deyiş ile sona erdi. Eylemin ardından Genç Alevi Hareketi üyeleri aşure dağıttı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bahar Yay

22 yaşında, Dicle üniversitesi mezunuyum. Spor yapmayı seviyorum ve tekvandoyla uğraşıyorum. Aktif, atılgan, meraklı biriyimdir. Öğrenmeyi ve öğrendiklerimi paylaşmayı seviyorum. Hayatpedi.com'un tarafsız ve özgün habercilik ilkesine sadık kalarak gündem haberleri ve çeşitli kategorilerde haberler yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı