GÜNDEM

Vodafone Arena’da Büyük Patlama Meydan Geldi

İstanbul Vodafone Arana’da patlama meydana geldi.  Şiddetli patlamada 20 yaralı olduğu ilk ulaşan bilgiler arasında yer alıyor. Avrupa yakasından duyulan patlamada 15 can kaybı olduğu biliniyor. Konuyla alakalı Başbakan Binali Yıldırım, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve İstanbul Valisi Vasip Şahin’den detaylı bilgi aldı. Stada ambulanslar gönderildi.

CNN Türk muhabiri, saldırıların stadyumda polis ekiplerini hedef almış olabileceğini söyledi. İlk raporlara göre, iki patlama var ve patlamaların ardından silah sesleri duyuldu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, patlamada yaklaşık 20 kişinin yaralandığını söyledi. Soylu ve İstanbul Valisi Vasip Şahin’den patlama hakkında Başbakan Binali Yıldırım özet bilgi alındı. Soylu ve Sağlık Bakanı Recep Akdağ da patlamanın ardından İstanbul’a geçti.

Öte yandan, Türkiye’nin medya gözlemcisi Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) patlamaya ilişkin yayın yasağı getirdi. Patlamayı araştırmak için beş savcı görevlendirildi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Deniz Aslan

26 yaşındayım, Gastronomi mezunuyum, kitap okumayı ve yazmayı çok seviyorum. Hayatpedi.com'un tarafsız ve özgün habercilik ilkesine sadık kalarak gündem haberleri ve çeşitli kategorilerde gece vardiyasında haberler yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı