KADIN

Yorgunluğun olası nedenleri nelerdir?

Yorgunluğun Olası Nedenleri

Yorgunluk aslında patolojik değeri olmayan doğal bir durumdur. Vücudun dinlenmeye ya da kırılmaya ihtiyaç duyduğuna veya belirli besinler gibi bir şeylere sahip olmadığına dair bir sinyaldir. Çok az uyuyan, uyumakta zorluk çeken veya fiziksel ve zihinsel olarak yorgun olan, sık sık yorgunluk, halsizlik ve gün içinde daha sık uykuya dalma eğiliminde olan kişilerdir. Yorgunluk aynı zamanda zihinsel kapasitedeki düşüşle de ilişkilidir.

Yorgunluk Nedenleri

Beden yorgunluğunun birçok sebebi bulunmaktadır. Uyku eksikliği geç yatma, erken kalkma, egzersiz eksikliği, yüksek kalorili yemekler, ayrıca obezite yorgunluğa yol açabilmektedir. Vücutta gerekli besinlerden, minerallerden ve vitaminlerden yoksun olduğu için oluşabilmektedir. Kötü havalandırılan odalar ve kuru hava yorgunluk hissi getirmektedir. Ayrıca stres moral bozukluğu yorgunluk nedeni olmaktadır.

Daha Fazla Göster

MİTHAT GÜRPINAR

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü mezunuyum. Kitap okumayı ve müzik dinlemeyi severim. Hayatpedi.com sitesinin hem haber editörü hem de yönetici editörüyüm. Sitenin yazılım ve editörlerinden sorumlu olarak görev yapmaktayım. Ulaşmak isteyenler mail adresimden bana ulaşabilirler. mithatgurpinar@hayatpedi.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı