GÜNDEM

Yurtta Kızları Ölen Aileler Davadan Vazgeçti

Olay geçtiğimiz hafta Adana Aladağ’da bir Kız Öğrenci Yurdu’nda meydana gelmişti. Kırsal bölgede yaşayan, maddi durumları olmayan aileler kız çocuklarını, okumaları için merkeze gönderiyordu.

Aileler, gidiş geliş yapamayan kız çocuklarını Cemaat’e ait olduğu iddia edilen yurda yerleştirmişti. Geçtiğimiz günlerde Adana Aladağ’da bulunan Kız Öğrenci Yurdunda, ihmalkarlık sonucunda yangın çıkmıştı. Yangın merdiven’inin kapısı kilitli olduğundan 12 küçücük kız çocuğu hayatını kaybetmişti.

22 kişinin de yaralandığı yurt yangının ardından acı hikayeler gündeme gelmişti. Yurt’ta çıkan yangına elektrik kontağının neden olduğu açıklanmıştı. Lakin birçok ihmalkarlıkta göz önündeydi. Yangından sonra açıklama yapan aileler “hesabını soracağız” demişlerdi. Geniş çaplı başlatılan soruşturmada yurt müdürü ve 3 kişi gözaltına alınmıştı.

Bu gün gelen haberlere göre ölen çocukların ailelerinin şikayetlerini geri aldıkları iddia edildi. Yaşları 12 ila 14 arasında değişen minicik kızların bedenleri henüz yeni verilmişken toprağa, aileler sorumlu kişilerden şikayetçi olmaktan vazgeçtiler. Bunun arkasında yatan nedenleri kim bilebilir, yoksulluk mu? Çaresizlik mi? İlerleyen günlerde göreceğiz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Deniz Aslan

26 yaşındayım, Gastronomi mezunuyum, kitap okumayı ve yazmayı çok seviyorum. Hayatpedi.com'un tarafsız ve özgün habercilik ilkesine sadık kalarak gündem haberleri ve çeşitli kategorilerde gece vardiyasında haberler yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı