Zayıflamaya Yardımcı Besinler

SAĞLIK 23 Aralık 2016

Birçok kişi hayalindeki vücuda sahip olmak ve fazla kilolarından kurtulmak ister. Fazla kilolarından kurtulmak isteyenler sağlıklı beslenerek ve spor yaparak hayal ettikleri vücuda sahip olabilirler.

Metabolizmayı hızlandıran bu besinleri tüketmek zayıflamanıza yardımcı olur. Elbetteki sağlıklı kilo vermek için ilk önce saplıklı beslenmek gerekir. Sabah kahvaltısını kaçırmamak, az ve sık sık yemek, günde en az 2 litre su tüketmek gerekir. Bunun yanı sıra sabah en az 1 saat yürüyüş yapmak, metabolizmanızın hızlı yağ yakmasına sebep olur. Sağlıklı bir şekilde kilo vermek için bir de zayıflamaya yardımcı olan besinler var, işte o besinler: Acıbiber; içerisinde bulunan capsaicin maddesi sayesinde tokluk hissi yaratır ve metabolizmanın 1 2 kat daha hızlı çalışmasını sağlar. Yağ yakımını hızlandıran acı biberi yemeklerde bol bol tüketin. Tarçın; içerisinde bulunan maddeler sayesinde sindirimi kolaylaştırır ve yemeklerden önce tüketildiğinde kan şekerini düzenleyerek tokluk hissi verir. Yoğurt; içerisinde birçok vitamin, minerall ve protein barındıran yoğurt yağ yakımını kolaylaştırır, düzenli olarak tüketildiğinde kilo vermeye yardımcı en iyi besindir. Brokoli; hafif bir yiyecek olan brokoli, lif bakımından oldukça zengindir. Bu yüzden yağ yakımına yardımcı olur. Yumurta; A, B, D, E vitaminlerini içeren ve protein bakımından zengin olan yumurtayı sofralarınızdan eksik etmeyin.

Tokluk hissi yaratan yumurtayı her gün tüketin. Ceviz; günde bir avuç caviz yemeniz kolestrolu düşürür ve kilo vermenize yardımcı olur. Yeşil çay; Kafein yönünde zengin olan yeşil çay metabolizmayı hızlı çalıştırır, yağ yakımına yardımcı olur.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.